İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GÜMÜŞHANE
Gümüşhane Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Çığa Hazırlıklı Olmak İçin Alınabilecek 25 Önlem 07 Şubat 2018
foto
Çığ, genellikle bitki örtüsü olmayan, dağlık ve eğimli arazilerde görülür. Bu nedenle, ülkemizin doğu ve güneydoğu bölgelerindeki dağlık kesimleri ile Karadeniz bölgesinin çok yüksek rakımlı iç kesimleri çığ oluşumuna uygundur.
[Devamı]
Zigana'da Trafik Kazası 30 Ocak 2018
foto
30.01.2018 tarihinde 112 Acil Servis Haber Alma Merkezi tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Gümüşhane Zigana Tüneli girişinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine arama ve kurtarma ekibimiz 29 AC 179, 29 AD 126 ve 29 DH 995 plakalı kurtarma araçlarıyla olay yerine sevk edildi. Kazada Ali DEMİRCİ (35) adlı vatandaşımız 61 JD 039 plakalı araç ile direksiyon hakimiyetini kaybederek yaklaşık 100 m şarampolden yuvarlanarak yaralanmıştır. Yaralı vatandaşımızın Gümüşhane Devlet Hastanesi'ne sevki sağlandıktan sonra ekibimiz merkezimize dönmüştür.
[Devamı]
Müdürlüğümüzün 2017 Yılı Arama ve Kurtarma Faaliyet Raporu 09 Ocak 2018
foto
2017 yılı içerisinde Müdürlüğümüz arama ve kurtarma ekibi tarafından toplam 86 olaya müdahaleedilmiş ve bu olaylarda 146 vatandaşımız sağ olarak kurtarılmış, 15 vatandaşımız ise hayatını kaybetmiştir. OLAY TÜRÜ OLAY SAYISI
[Devamı]
Yıldız Bakır Madencilik A.Ş. 'de Eğitim 15 Aralık 2017
foto
İlimiz de faaliyet gösteren Yıldız Bakır Madencilik A.Ş. çalışanlarına ‘‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’’ verilmiş ve AFAD Gönüllülüğü tanıtımı yapılarak katılımcıların ön kayıt formalarını doldurmaları sağlanmıştır. Gönüllülüğün tanıtımı maksatı ile kurumumuzca yaptırılan şapkalar dağıtılmıştır.
[Devamı]
Zigana'da Trafik Kazası 09 Aralık 2017
foto
09.12.2017 tarihinde Yaşar GÜL adlı vatandaş tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Zigana Pervanoğlu Tesisleri mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine arama ve kurtarma ekibimiz 29 AC 179 plakalı kurtarma aracıyla olay yerine sevk edildi. Kazada 69 AL 824 resmi plakalı Bayburt Belediyesi’ne ait araç ile 61 DD 057 plakalı aracın kafa kafaya çarpışması sonucu 5 vatandaşımız yaralanmış ve Bilal YALÇIN adlı vatandaşımızın da hayatını kaybettiği olay yerindeki yetkililerden öğrenilmiştir.
[Devamı]
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi. 08 Aralık 2017
foto
Toplantı Sayın Vali Yardımcımız Aytaç AKGÜL’ün konuşmalarıyla başladı. Vali Yardımcımız Akgül, AFAD’ın yeniden yapılanırken, afet ve acil durumlar ile ilgili çalışmalarda sürdürülebilir kalkınmayı esas alan risk odaklı, etkin, etkili ve güvenilir hizmet sunan uluslararası düzeyde model alınabilecek yönlendirici ve koordinatör bir kurum olmak vizyonu ve Afetlere dirençli toplum oluşturmak misyonu ekseninde, afet yönetimi konusunda dünyada çeşitli ülkelerdeki yapılanma, planlama ve uygulama örneklerini de inceleyerek, toplumun yapısına en uygun sistemi kurmaya çalıştığını söyledi. Daha sonra sözü alan İl Müdürümüz Mesut BAYRAK, TAMP’ın canlı bir plan olduğunu ve kurumlardaki değişen personel durumunun sık sık bildirilmesi gerektiğini belirtti. Son olarak kurum personelinin gerçekleştirdiği T...
[Devamı]
Tekke’de Trafik Kazası 08 Aralık 2017
foto
02.12.2017 tarihinde 112 Acil Servis tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Gümüşhane Tekke köyü sınırları mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine arama ve kurtarma ekibimiz olay yerine sevk edildi. Olayda 33 DJK 06 ve 29 DE 073 plakalı iki araç kafa kafaya çarpışmış ve araç içinde bulunan 2 vatandaşımızdan birinin olay yerinde hayatın kaybettiği olay yerindeki yetkililerden öğrenildi. Yaralı vatandaşımız ise 112 Acil Servis ekiplerince Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne sevki sağlanmıştır.
[Devamı]
Muhtarlara Eğitim 17 Kasım 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının başlatmış oluğu "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında İlimiz Merkez ve Şiran, Kelkit, Köse, Torul, Kürtün ilçelerinin tüm mahalle ve köy muhtarlarına yönelik ‘‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’’ verilmiş.
[Devamı]
Eğitimlerimiz Devam Ediyor... 16 Kasım 2017
foto
Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş. Gümüşhane Çimento Fabrikasının acil durumlara hazırlıklı olmak, bilinç düzeyini yükseltmek ve acil durumlarda daha etkin müdahale edebilmesi amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzden eğitim talep etmesi üzerine; Gümüşhane Çimento Fabrikasında görevli ekiplere “doğal afetler, yangın, arama ve kurtarma ve tahliye” konularında 14.15 Kasım 2017 tarihlerinde eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Torul Gülaçar Köyü'nde Trafik Kazası: 1 Ölü 1 Yaralı 26 Ekim 2017
foto
26.10.2017 tarihinde 112 Acil Servis tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize İlimiz Torul İlçesi Şiran-Torul ana yolu Gülaçar Köyü mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine Arama ve Kurtarma Ekibimiz 29AC179 plakalı kurtarma aracıyla olay yerine sevk edildi. Kazada Şiran-Torul istikametinde hareket eden 44 DJ 682 plakalı meyve yüklü kamyonet sürücüsünün hâkimiyetini kaybetmesi sonucu araç dereye yuvarlandı. Olayda 1 vatandaşımız yaralandı ve Ramazan KÜÇÜK adlı vatandaşımız hayatını kaybetti.
[Devamı]
Sayfalar: 12345