İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
GÜMÜŞHANE
Gümüşhane Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü
RSS

Haberler

Zigana'da Trafik Kazası 09 Aralık 2017
foto
09.12.2017 tarihinde Yaşar GÜL adlı vatandaş tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Zigana Pervanoğlu Tesisleri mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine arama ve kurtarma ekibimiz 29 AC 179 plakalı kurtarma aracıyla olay yerine sevk edildi. Kazada 69 AL 824 resmi plakalı Bayburt Belediyesi’ne ait araç ile 61 DD 057 plakalı aracın kafa kafaya çarpışması sonucu 5 vatandaşımız yaralanmış ve Bilal YALÇIN adlı vatandaşımızın da hayatını kaybettiği olay yerindeki yetkililerden öğrenilmiştir.
[Devamı]
Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi. 08 Aralık 2017
foto
Toplantı Sayın Vali Yardımcımız Aytaç AKGÜL’ün konuşmalarıyla başladı. Vali Yardımcımız Akgül, AFAD’ın yeniden yapılanırken, afet ve acil durumlar ile ilgili çalışmalarda sürdürülebilir kalkınmayı esas alan risk odaklı, etkin, etkili ve güvenilir hizmet sunan uluslararası düzeyde model alınabilecek yönlendirici ve koordinatör bir kurum olmak vizyonu ve Afetlere dirençli toplum oluşturmak misyonu ekseninde, afet yönetimi konusunda dünyada çeşitli ülkelerdeki yapılanma, planlama ve uygulama örneklerini de inceleyerek, toplumun yapısına en uygun sistemi kurmaya çalıştığını söyledi. Daha sonra sözü alan İl Müdürümüz Mesut BAYRAK, TAMP’ın canlı bir plan olduğunu ve kurumlardaki değişen personel durumunun sık sık bildirilmesi gerektiğini belirtti. Son olarak kurum personelinin gerçekleştirdiği T...
[Devamı]
Tekke’de Trafik Kazası 08 Aralık 2017
foto
02.12.2017 tarihinde 112 Acil Servis tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Gümüşhane Tekke köyü sınırları mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine arama ve kurtarma ekibimiz olay yerine sevk edildi. Olayda 33 DJK 06 ve 29 DE 073 plakalı iki araç kafa kafaya çarpışmış ve araç içinde bulunan 2 vatandaşımızdan birinin olay yerinde hayatın kaybettiği olay yerindeki yetkililerden öğrenildi. Yaralı vatandaşımız ise 112 Acil Servis ekiplerince Gümüşhane Devlet Hastanesi’ne sevki sağlanmıştır.
[Devamı]
Muhtarlara Eğitim 17 Kasım 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının başlatmış oluğu "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında İlimiz Merkez ve Şiran, Kelkit, Köse, Torul, Kürtün ilçelerinin tüm mahalle ve köy muhtarlarına yönelik ‘‘Temel Afet Bilinci Eğitimi’’ verilmiş.
[Devamı]
Eğitimlerimiz Devam Ediyor... 16 Kasım 2017
foto
Aşkale Çimento Sanayi T.A.Ş. Gümüşhane Çimento Fabrikasının acil durumlara hazırlıklı olmak, bilinç düzeyini yükseltmek ve acil durumlarda daha etkin müdahale edebilmesi amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüzden eğitim talep etmesi üzerine; Gümüşhane Çimento Fabrikasında görevli ekiplere “doğal afetler, yangın, arama ve kurtarma ve tahliye” konularında 14.15 Kasım 2017 tarihlerinde eğitim verilmiştir.
[Devamı]
Torul Gülaçar Köyü'nde Trafik Kazası: 1 Ölü 1 Yaralı 26 Ekim 2017
foto
26.10.2017 tarihinde 112 Acil Servis tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize İlimiz Torul İlçesi Şiran-Torul ana yolu Gülaçar Köyü mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine Arama ve Kurtarma Ekibimiz 29AC179 plakalı kurtarma aracıyla olay yerine sevk edildi. Kazada Şiran-Torul istikametinde hareket eden 44 DJ 682 plakalı meyve yüklü kamyonet sürücüsünün hâkimiyetini kaybetmesi sonucu araç dereye yuvarlandı. Olayda 1 vatandaşımız yaralandı ve Ramazan KÜÇÜK adlı vatandaşımız hayatını kaybetti.
[Devamı]
Karamustafa Köyü'nde Mahsur Kalan Vatandaş Kurtarıldı 15 Ekim 2017
foto
14.10.2017 tarihinde 112 tarafından Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize ilimiz Merkez Karamustafa köyünde bir vatandaşımızın 25-30 metre civarında yüksekten düşerek mahsur kaldığı bilgisi verilmesi üzerine, ekibimiz 29 AC 179 plakalı kurtarma aracıyla olay yerine intikal etti. İhsan AYDURMUŞ adlı vatandaşımız 112 ekiplerine yardımcı olunup bulunduğu yerden alınarak, Gümüşhane Devlet Hastahanesine sevk edildi.
[Devamı]
TAMP Masabaşı Tatbikat Eğitimi Gerçekleştirildi 13 Ekim 2017
foto
11.10.2017 tarihinde Gümüşhane İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda, Yerel Düzel Hizmet gruplarının bir araya gelmesiyle TAMP(Türkiye Afet Müdahale Planı) Masabaşı Tatbikatı Eğitimi gerçekleştirildi.
[Devamı]
KBRN Eğitimi 10 Ekim 2017
foto
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı tarafından 81 ilde başlatılan KBRN Eğtimi Gümüşhane'de Gerçekleştirildi. Erzurum Afet Acil Durum Müdürlüğünce 04.10.2017 tarihinde yaklaşık 200 kişilik gruba KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi, 05.10.2017 tarihinde yaklaşık 70 kişilik gruba TAMP Ulusal ve Yerel Düzey KBRN Hizmet Grubu Planının Anlatılması Eğitimi, Sivil Savunma Uzmanı Yavuz KAYA ve Arama-Kurtarma Teknisyeni Özgür POLAT tarafından Gümüşhane İl Kültür Turizm Müdürlüğü Konferans Salonu'nda verildi.
[Devamı]
Kürtün Araköy'de Trafik Kazası 05 Ekim 2017
foto
04.10.2017 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezimize Gümüşhane Kürtün Araköy mevkiinde trafik kazası ihbarı verilmesi üzerine arama ve kurtarma ekibimiz 29AC179 plakalı kurtarma aracıyla olay yerine sevk edildi. Kazada 29 DE 176 plakalı araç sürücüsü Tacettin YAVUZ adlı vatandaşımızın direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu aracın yoldan çıkmasıyla bir vatandaşımız yaralanmıştır. Yaralı vatandaşımızın 112 ekipleri tarafından Gümüşhane Devlet Hastanesine sevki sağlanmıştır. Ekiplerimiz araç içerisinde başka vatandaşımız olmadığını teyit ederek merkeze geri dönmüştür.
[Devamı]
Sayfalar: 12345