İçeriğe Atla Menüye Atla
logo
Gümüşhane Valiliği
İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü

KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi Gerçekleştirildi 06 Kasım 2018

Bilindiği üzere kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer maddelerin meydana getireceği tehlikelere karşı alınacak önlemler ve yapılacak çalışmaları tespit etme ve bunlarla ilgili bakanlık, kamu ve özel kurum kuruluşlar arasında koordinasyonu sağlama görevi Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na aittir.

Son yıllarda ülkemiz sınırına yakın coğrafyalarda meydana gelen KBRN olayları göz önünde bulundurulduğunda, bu tür olaylara karşı planlamaların tamamlanması ve farkındalığın artırılması büyük önem kazanmıştır.

Bu nedenle ilimizde bulunan ve TAMP organizasyonunda 26 hizmet grubundan biri olan KBRN Hizmet grubunda görevli personellere Erzurum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden görevlendirilen KBRN ekibi tarafından, KBRN Farkındalık ve Şüpheli Posta Eğitimi verilmiştir. Eğitim, İl Müdürümüzün yaptığı açılış konuşmasıyla başlamış, şüheli posta, kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer silahlara karşı alınacak önlemlere dair eğitim sonrası değerlendirme çalışmaları yapıldıktan sonra sonlanmıştır.